Tot een uur geleden onbekend voor mij:
the Winstons - Amen Brother(1969).
Ik belandde bij toeval in een
Reel van Radio Veronica waarin DJ Gerard Ekdom en zijn producer Max Schuiling het hebben over de beste drumsolo ooit,
na het gekeken te hebben wil ik het liever drumbreak noemen ... maar alla..
Ekdom kwam met de voor de handliggende break van Phil Collins, maar de keuze van Max voor the Winstons triggerde mij toch. Dus even zoeken en veel gevonden, er zijn zelfs
Wikipedia pagina's aan die ene break gewijd. Het gaat om het stukje dat bij ca 1:26 begint en ruim 5 sec. duurt. Als je het hoort herken je het vast wel. Het fragment is echt duizenden keren gebruikt en enorm populair in de hip-hop en aanverwante genres zoals jungle en drum & bass. Het komt voor op de B-kant van een singletje van deze funk/soulband uit 1969. Pas in de jaren '80 werd het herontdekt en heel vaak gebruikt als sample, sterker nog:
Citaat:
het is de meeste gebruikte sample van een drum loop
. het is werkelijk overal voor gebruikt, bekendste namen: N.W.A. Salt-N-Pepa maar ook Oasis & David Bowie (Little Wonder). De band noch de drummer die het speelde (Gregory Coleman) hebben er nooit royalties voor gekregen, het enige wat bandleider Richard Lewis Spencer er aan overhield was een bedrag uit een GofundMe campagne..
De
5,2 seconden die de muziekgeschiedenis voorgoed veranderden (VPRO 3 voor 12)
Who Sampled.com (met bijna 5000 nrs)