Grand Prix historie algemeen favoriete topics

Moderator: RG500IU

Pagina's: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Topic: Grand Prix historie algemeen (370158 keer gelezen)
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Er is op dit moment een nieuwe site in ontwikkeling die veel statistiekjes gaat tonen op GP gebied.
Nu voorlopig nog maar alleen de zwaarste klasse maar er gaat meer komen verzekerden de ontwikkelaars aan mij.

Alvast even leuk een voorbeeldje te laten zien:

Hier zien we dus dat er 6 maal in de historie een 'Europese Grand Prix' is gehouden,
alle evenementen vonden plaats op Spaans grondgebied. Hier een overzicht van de winnaars in de zwaarste klasse.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Iets wat ik toevallig tegen kwam op YouTube met de beetje Clickbait achtige titel Citaat:
HOMEMADE Bike that WON 500cc Grand Prix! How an OUTBOARD Engine Became a WORLD-BEATING Motorcycle?

Maar het meeste klopt wel, NieuwZeelander Kim Newcombe, die nog nauwelijks wegrace ervaring had, reed de 500cc 4 cyl. boxer machine naar een GP overwinning in het toenmalige Joegoeslavië.
Newcombe kwam later dat jaar triest om het leven na een crash op Silverstone, op de Wikipedia link hierboven staat daar ook wat van geschreven.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
RG500IU schreef 19-02-24 om 14:22:01
Er is op dit moment een nieuwe site in ontwikkeling die veel statistiekjes gaat tonen op GP gebied.
..


Een stukje verder in ontwikkeling. Zo kan je ook zoeken wat een rijder op een bepaald circuit (of land) in het verleden gedaan.
Dit is, met oog op de komende GP, zeker interessant
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Op 7 april was het 22 jaar geleden (alweer) dat de eerste MotoGP race in de historie werd verreden op Suzuka in Japan waar afgelopen weekend de F1 nog actief was.

Als je klikt op de link dan zie je niet alleen de uitslag, maar daar onder nog wat weetjes die bij deze bijzondere GP horen zoals dat Rossi, na Agostini, de tweede rijder in de geschiedenis werd met winst op 2 én 4 takt machines in de zwaarste klasse.
Maar ook dat het voor het eerst was dat er midner dan 3 seconden verschil tussen de snelste en langzaamste rijder in de kwalificatie zaten, 3 fabrikanten op het podium ... kijk zelf maar even, best leuk om terug te lezen.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Over oud 50cc wereldkampioen Henk van Kessel is een boek verschenen, Omroep Brabant had er een item over.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Herinneringen aan Valentino Rossi en alle gimmicks die hij met zijn vrienden uitvoerde als er weer een overwinning was door Julian Ryder op superbikeplanet.com
Leuk leesvoer
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 

Luca Cadalora, Donington 1989, kent iemand het verhaal hier achter nog?
     Reageer met citaat 
Hij reed voor hetzelfde team van Agostini in de 250cc en verving Spencer die alweer vertrokken was. Zal de laatste keer zijn geweest dat iemand in twee klasses op een dag meedeed?

(geen parate kennis hoor, moest het even googelen)
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Ja klopt helemaal Optimate, hij werd heel netjes 8e bij zijn 500cc debuut. Dit vond ik op de voormalige jumpingjack.nl website:
Citaat:
Luca Cadalora vervangt Freddie Spencer bij het Yamahafabrieksteam van Agostini-Marlboro. Spencer had toch maar weer besloten om te stoppen, na flink aandringen van Yamaha en zijn teammanager Agostini en de beloofde doorbetaling van zijn salaris. Het zal echter niet de laatste keer zijn dat we Freddie "Heintje" Spencer zien in de GP wegrace. Hij zal nogmaals zijn comback maken, en nogmaals mislukken! Heel triest van/voor zo'n grote coureur.

Ondanks dit:
Citaat:
De rest van het seizoen mocht hij zelf bepalen of hij buiten de kwartliter ook met de halveliter wilde starten om te kijken of hij in 1990 de overstap wilde maken naar de 500cc klasse.

bleef het dat jaar bij die ene keer. Pas in 1993 maakte hij definitief de overstap naar de 500cc klasse
Optimate schreef 20-05-24 om 17:55:54
..Zal de laatste keer zijn geweest dat iemand in twee klasses op een dag meedeed?

Voor 250/500cc weet ik dat 99,9 % zeker.
Maar ik vond net nog dat Jorge 'Aspar' Martínez in 1990 nog een volledig seizoen 125 & 250cc (zijn enige jaar in die klasse) reed. Die is, denk ik, de laatste die op dezelfde dag in 2 klasses reed.

Ik kom daar nog op terug als ik meer weet.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Over Nederlands coureurs uit het verleden vind je normaal het meest over hun resultaten op de Engelse en Nederlandse versies.
Soms kan het helpen verder te zoeken en is er zomaar een Duitse of, zoals hier, een Italiaanse versie waar veeeel meer op staat:
125cc GP winnaar Jos Schurgers
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
mijlpalen wat betreft podiumplekken voor Nederlanders bij de Asser TT (sinds de GP's begonnen zijn in 1949):

1962 - P2 in de 50cc voor Jan Huberts met Kreidler, eerste podium door een Nederlandse coureur op de TT
1968 - Paul Lodewijkx (Jamathi) wint de 50cc, eerste Nederlandse TT winst.
* Jan Huberts (MZ) P3 in 125cc, eerste Nederlandse podium in deze klassse.
1971 - succesvolste TT voor Nederlanders ooit met 5x podium:
* 50cc: Jos Schurgers 2e en Teunis Rademaker (beiden Kreidlers) P3
* 250 & 350cc P2 & P3 Theo Bult op Yamsel - eerste /enige Nederlander met dubbel TT podium op een dag (en eerste Nederlander ooit in deze klasses)
* 500cc Rob Bron (Suzuki) die 2e werd achter Agostini > eerste Nederlander in deze klasse met TT podium
1976 - Heetste TT ooit met verrassende P2 voor Kooy / Vader (König) bij zijspannen (eerste Nederlanders op podium ooit in deze klasse)
1977 - Wil Hartog (Suzuki) wint 500cc, eerste winst ooit in zwaarste klasse door een Nederlander
1980 - Jack Middelburg (Yamaha) wint de 500cc vanaf Poleposition
1984 - Hans Spaan 2e in 80cc, eerste Nederlandse TT podium in deze klasse
1987 - Streuer /Schnieders (LCR Yamaha) winnen eindelijk de zijspannen
1989 - Hans Spaan na spannend duel met Alex Crivillé met eerste Nederlandse zege op Assen in 125cc, ook laatste zege in Assen door Nederlander (soloklasse)
1991 - Streuer / Brown winnen zijspannen (laatste Nederlandse winst bij TT)
1994 - P3 door Loek Bodelier (Honda) - laatste TT podium door Nederlandse rijder tot nu toe.
2024 - ?

« Gewijzigd: 25-06-2024 om 11:00:43 door RG500IU »

     Reageer met citaat 
Mooi overzicht.
Wie om zichzelf kan lachen zit nooit zonder vermaak.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Om even helemaal compleet te zijn: 31x werd het podium in de soloklassen gehaald: 4x Winst, 12 tweede plaatsen en 15x de derde plek.
De_Wim
maar dan anders

     Reageer met citaat 
RG500IU schreef 25-06-24 om 10:04:10

1994 - P3 door Loek Bodelier (Honda) - laatste TT podium door Nederlandse rijder tot nu toe.
2024 - ?


Was Wilco dan niet de laatste die op het podium kwam? die werd toch ook 3e in de 250cc dat jaar?

Bron: Mijn geheugen
De inhoud van bovenstaand bericht bereikt u via internet. Het is derhalve niet uitgesloten dat onbevoegden de verzonden informatie hebben gemanipuleerd, door het toevoegen van taalfouten en/ of domme opmerkingen.

Pagina's: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


Snelle navigatie: