Valencia 2023 favoriete topics

Moderator: RG500IU

Pagina's: 1 2

Racetopic
20

Valencia

26 november 2023
Spanje Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo

UITSLAGEN

STARTOPSTELLING

1Francesco Bagnaia
2Johann Zarco
3Jack Miller
4Maverick Viñales
5Brad Binder
Volledige uitslag »

RACE

1Francesco Bagnaia
2Johann Zarco
3Brad Binder
4Fabio Di Giannantonio
5Raul Fernandez
Volledige uitslag »

TRIVIA

Pol Espargaró behaalde hier tijdens de laatste Grand Prix van 2018 met een derde plaats het eerste podium voor KTM in de zwaarste klasse.
Polesitter Casey Stoner komt in 2009 niet verder dan bocht 2 (Curva Doohan) in de opwarmronde als zijn Marlboro Ducati hem na een flinke highsider uit het zadel werpt.
Francesco Bagnaia zorgde hier, samen met merkgenoten Jorge Martín en Jack Miller, voor de eerste 1-2-3 Ducati zege in de historie bij de seizoensafsluiter van 2021.
Bij de eerste Valencia GP in 1999 is er (het eerste Michelin) succes voor het Red Bull Yamaha WCM team. Régis Laconi pakt hier zijn enige Poleposition en (door goede bandenkeuze) zege op de natte baan. Teamgenoot Garry MCcoy werd die dag derde.
In 2001 werd de 125cc klasse gewonnen door Manuel Poggiali (Gilera) voor Toni Elías en Daniel Pedrosa. Het was de eerste keer in de Grand Prix geschiedenis dat het podium uitsluitend bestond uit rijders die op dat moment nog tiener waren.
Met zijn 9e zege brak Jorge Lorenzo weer records tijdens de laatste race van het jaar 2010: een nieuw puntentotaal van 383 (record was Rossi/2008: 373). Verder eindigde hij alle 18 races in dit seizoen binnen de top 4, wat ook niet eerder gebeurde.
Met de RC211V in 'Austin Powers' uitvoering - als gevolg van een design ontwerpcompetitie, georganisserd door Repsol/Motociclismo - won Valentino Rossi zijn afscheidsrace voor Honda in 2003.
Bij de laatste race van het seizoen 2002 scoorde de regerend Supersport 600 wereldkampioen, Andrew Pitt, met een twaalfde plaats de eerste MotoGP punten voor de Kawasaki ZX-RR.
Marc Marquez (Repsol Honda) schreef in 2013 geschiedenis door de jongste wereldkampioen ooit te worden. Hij deed dat bovendien in zijn debuutseizoen, iets wat alleen Kenny Roberts hem voordeed in 1978.
De Turkse rijder Can Öncü (Red Bull KTM) won de natte afsluitende Moto 3 race van 2018. Met een leeftijd van 15 jaar en 155 dagen oud mocht hij zich de jongste Grand Prix winnaar ooit noemen. Hij nam hiermee het 10 oude record van Scott Redding over.
Een dubbelzege voor het Ducati Marlboro in 2006 als Troy Bayliss (die Gibernau verving) wint voor Loris Capirossi. Nicky Hayden (Repsol Honda) wordt dankzij een 3e plaats toch wereldkampioen na een crash van Valentino Rossi die slechts 13e werd.
Valentino Rossi maakte eind van het seizoen 2013 bekend na 14 jaar de samenwerking met zijn rechterhand Jeremy Burgess te beëindigen. Burgess was zijn crewchef bij Honda, Yamaha en Ducati en samen wonnen ze races in 500cc, 990cc, 800cc en 1000cc.
Dani Pedrosa (Repsol Honda) won hier de laatste Grand Prix van 2017. Het was het 16e seizoen op rij dat de kleine Spanjaard een Grand Prix won, dit was nog nooit door iemand anders gepresteerd.
Met zijn 3e seizoenszege bij de laatste GP van 2022 zorgde Pedro Acosta voor een unieke gebeurtenis. Samen met A. Fernández, C. Vietti, A. Ogura en T. Arbolino waren er 5 rijders met minimaal 3 zeges in een seizoen, dit was nog nooit gebeurd.
Dani Pedrosa (Honda) behaalde hier in 2017 zijn 31e en laatste MotoGP zege. Hiermee werd hij met afstand de meest succesvolle coureur zonder wereldtitel in de zwaarste klasse.
Nadat hij de vorige race op Sepang/Maleisië won, wist Maverick Viñales (Aprilia) ook de laatste 125cc race van 2011 te winnen en werd op een leeftijd van 16 jaar en 298 dagen de jongste coureur ooit met twee achtereenvolgende zeges.
Carlos Checa (Marlboro Yamaha) liet in 2002 bij de start zijn M1 afslaan en werd daarna door José-Luis Cardoso (d´Antin Yamaha YZR500) van achteren aangereden. Beide rijders mankeerden wonder boven wonder niets.
Casey Stoner vertrok voor de 12e maal in het 2011 seizoen vanaf Poleposition, Het was een evenaring van het record voor de koningsklasse dat landgenoot Mick Doohan, die net als Stoner ook voor Repsol Honda reed, in 1997 realiseerde.
Met een vijfde plaats in 2012 behaalde Michele Pirro op de FTR Honda van het Gresini Team de beste klassering voor een CRT machine. Aleix Espargaró, die in de beginfase leidde, werd na afloop gehuldigd als de eerste CRT kampioen.
Garry McCoy (Red Bull Yamaha) herhaalt zijn succes van de voorgaande Portugese GP in 2000 en haalt zijn derde GP (en laatste 500cc) zege van dat jaar binnen. 'Gazza' eindigde dat jaar als 5e in de eindstand.
De afsluitende race van 2011 was de 750e in de geschiedenis van de zwaarste klasse tellend voor het WK. Repsol Honda rijder Casey Stoner, die zelf zijn 100e MotoGP race reed, versloeg Ben Spies in de laatste meters voor de zege.
Sete Gibernau wint zijn eerste GP met de Telefónica Suzuki in 2001, de laatste keer dat dit merk zou zegevieren in de 500cc. De winst wordt op emotionele wijze gevierd met een eerbetoon aan de slachtoffers van de 11 september ramp dat jaar..
Topic: Valencia 2023 (5689 keer gelezen)
Plaggie
Het WF brekebeentje

     Reageer met citaat 
Komend weekend alweer de laatste GP van het jaar Ik vind het een mooi circuit om het seizoen op af te sluiten. Leuk baantje! Al zijn de meningen daarover verdeeld.

Het verschil is 21 punten. Overal op de sociale kanalen lees ik het is klaar. Volgens mij is de kans klein, maar is het met 37 te vergeven punten nog niet klaar.

Hopen op een mooie finale, die op de Zondag pas beslist gaat worden.

« Gewijzigd: 20-11-2023 om 12:11:34 door Plaggie »

     Reageer met citaat 
Kom op Martin!
“If everything seems under control, you're not going fast enough.”
Plaggie
Het WF brekebeentje

     Reageer met citaat 
Ik hoop dat Martin het red. Ik heb niks met Bagnaia, ondanks dat hij wel een groot talent is natuurlijk.

Z’n uitspraak over de klantenteams, dat die maar wat teruggeschroefd moeten worden tov het fabrieksteam, heeft daar niet aan geholpen.

Het is een kleine kans, maar Pecco heeft vaker bewezen moeite te hebben met druk. Als hij een slechte kwalificatie rijdt buiten de top 10 en Martin staat op pole….dan hebben we nog 2 races en is er wel wat mogelijk.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Het lijkt er op dat Rins het weer gaat proberen voor een laatste weekend met LCR. Oliveira is in Qatar geblesseerd geraakt, ik meen schouder, en wordt vervangen door Savadori bij RNF.
fuzzybear

avatar
600 CC Super Single!!

     Reageer met citaat 
Het word zeker spannend. En ik gun het Martin ook wel. Maar eigenlijk beide wel. Het is dan wel mooi als een niet fabrieksteam er met de titel vandoor gaat.
TOET TOEEEEEEEEET!!!!! Bereboot racing team volle kracht vooruit!
Plaggie
Het WF brekebeentje

     Reageer met citaat 
De titel moet nog beslist worden tussen Bagnaia en Martin.

Bezzecchi en Binder staan vast op P3 en P4.

Daarachter is het ook nog leuk. Zarco, Aleix Espargaro, Marini en Vinales staan op P5 t/m P8. Het onderlinge verschil tussen hen is slechts 12 punten.
Plaggie
Het WF brekebeentje

     Reageer met citaat 
En dit bedoel ik dus. Pecco morgen in Q1. Als hij niet doorgaat gaat het nog wel spannend worden. Het is nog niet klaar.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Het kan, het kan, toch geloof ik er niet echt in. Bagnaia is over het algemeen stabiel en weet altijd weer het tij te keren, ook uit soms benarde posities.

Maar het zou natuurlijk geweldig zijn als zondagmiddag pas de beslissing valt.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Dat was toch een verrassende kwalificatie, mooie Pole voor MAV/Aprilia maar Bagaia deelt hier toch even psychologische tik uit hoor!
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Fijn dat er voor zondag nog spanning is in de laatste race!
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Marini, Morbidelli, Diggia kregen straffen voor te lang te lage bandenspanning. Voor Morbidelli & Marini 2e vergrijp, dus beiden nog 3 seconden straf in de uitslag.
Jarno
 Administrator

avatar
     Reageer met citaat 
Heeft er al iemand zitten rekenen?

Als Martin wint, dan moet Pecco top 4 eindigen, denk ik?
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Ik hoorde gisteren zeggen een 5e plek. Bij winst JM zouden ze dan samen op 453 komen zie ik. Dan zal het meeste (GP) overwinningen dan in voordeel Pecco spreken neem ik aan.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Pecco vertrekt straks vanaf Pole. Viñales krijgt drie pekken gridstraf omdat hij naar de kant moest in de warm-up en daar de vlag met oranje bal voor kreeg die hij negeerde.
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Di Giannantonio dus de twijfelachtige eer om een podium, door de regels rondom de bandenspanning, kwijt te raken :'(

Pagina's: 1 2


Snelle navigatie: