British Grand Prix favoriete topics

Moderator: RG500IU

Pagina's: 1 2

Racetopic
7

Silverstone

25 mei 2025
Groot-Brittannië Silverstone Circuit

UITSLAGEN

STARTOPSTELLING

1Arón Canet
2Manuel Gonzalez
3Diogo Moreira
4David Alonso
5Senna Agius
Volledige uitslag »

RACE

1Senna Agius
2Diogo Moreira
3David Alonso
4Arón Canet
5Izan Guevara
Volledige uitslag »

TRIVIA

Stefan Bradl (Viessmann Kiefer Racing) behaalde in de regenrace van 2011 zijn vijfde overwinning van het seizoen waarmee hij het totaal aantal zeges van zijn vader Helmut (allemaal in 1991 met de HB Honda) evenaarde.
Aan de vooravond van de 1979 GP wordt onder aanvoering van Kenny Roberts & andere toprijders een plan voor de World Series (Formule 1/Formule 2) geïntroduceerd. De top 50 coureurs willen hogere startgelden, het plan zal in schoonheid sterven..
In 1983 won de Fransman Jacques Bolle met de Pernod, de eerste GP overwinning door een machine in Frankrijk gebouwd, het zou ook bij deze ene zege blijven voor Pernod. Thierry Espié (2e) en Christian Sarron zorgden voor een uniek Frans feestje.
Forward Racing kende hier in 2010 haar eerste grote succes. Claudio Corti veroverde Poleposition op de Suter en teamgenoot Jules Cluzel wist een dag later zijn eerste Grand Prix winnen. Corti kwam door een val op grote achterstand binnen als 30e.
Bradley Smith (Tech 3) behaalde hier met een tweede plaats in 2011 zijn eerste podium in deze klasse nadat hij in de regen van een 28e startplaats naar voren reed. Alleen Kazuto Sakata (1996 Catalunya) moest nog van verder weg (P31 naar P3) komen.
Scott Redding is de enige Britse coureur die een thuis Grand Prix op twee verschillende circuits wist te winnen. In 2008 won hij (als jongste coureur ooit) de 125cc op Donington en in 2013 de Moto 2 op Silverstone.
In 1985 won Honda rijder Anton Mang voor landgenoten Reinhold Roth en Manfred Herweh, het laatste volledige Duitse podium ooit.
Topic: British Grand Prix (1225 keer gelezen)
     Reageer met citaat 
Nou, Alonso is gewoon in Madrid geboren en heeft ook een Spaans paspoort dus wat mij betreft stond er gewoon een Europeaan op het podium
RG500IU
 Moderator
2 Strokes 4 Ever!!

     Reageer met citaat 
Heerlijk ben ik dat met je eens Harald en is het gewoon een handig trucje dat hem geen windeieren legt..

Pagina's: 1 2


Snelle navigatie: